Reflection

Reflection Serisi Sorular ve Cevaplar

Reflection serisi hakkında Sık Sorulan Sorular.

Touche Chromatique nedir?

Touche Chromatique, Kérastase'ın boyalı saçlar için ilk renk düzeltici bakımıdır. Masque Chromatique ile karıştırılarak, rengi ortaya çıkarır ve/veya nötralize eder ve iki boya işlemi arasında mükemmel renk bütünlüğünü ve en uygun bakımı sağlar.

Renk yenileme nedir?

Blogger'ların ve Instagram tutkunlarının favorisi olan renk düzeltici makyaj ürünleri renklerin birbirini tamamlama özelliğinden yararlanır. Renk çarkına bakıldığında birbirinin tam karşısında yer alan renkler birbirinin değerini azaltır. Bu renklere tamamlayıcı renkler denir ve diğer rengi dengelemek ve nötralize etmek için kullanılırlar. Örneğin kırmızı, renk çarkında yeşilin karşısında yer alır ve bu yüzden cildinizdeki kızarıkları en iyi kapatan formüller yeşil renklidir.

İlk defa Kérastase kendisini bu güzellik trendine adapte ederek renk tamamlamama bilimini boya işlemi görmüş saçların rengini canlandırmak için kullanıyor.

Touche Chromatique'te hangi teknoloji kullanılmıştır?

Touche Chromatique istenmeyen alt tonları nötralize ederek uzun süre kalıcı renk sağlayan Direkt Boyalar içerir. Bu boyalar, boyalı saçlara tutunma özellikleri nedeniyle seçilmiştir: dünyanın önde gelen saç boyama uzmanları tarafından kullanılan bu boyalar saç rengine en sadık kalan boyalardır ve saç telini korurlar.

Touche Chromatique'in kaç tonu vardır?

4 ton vardır:

 • Soğuk Sarı (Mor formül), istenmeyen sıcak sarı alt tonları nötralize ederek soğuk sarı saçların rengini güzelleştirir.
 • Soğuk Kahve (Yeşil formül), istenmeyen turuncu/kırmızı-turuncu alt tonları nötralize ederek kahverengi saçların rengini güzelleştirir.
 • Bakır, bakır alt tonları ortaya çıkararak saçlara canlı bir bakır rengi verir.
 • Kızıl, kızıl alt tonları ortaya çıkararak canlı kızıl saç görünümü sağlar.

Doğru tonu nasıl seçebilirim?

Bir Kérastase salonunda gerçekleştirilecek kapsamlı analizin ardından kuaförünüz size kullanmanız gereken Touche Chromatique tonunu önerecek ve tüm kullanım talimatlarını anlatacaktır.

Touche Chromatique kullanmaya ne zaman başlamalıyım?

Touche Chromatique saç boyama işleminin ikinci haftasından itibaren, bir sonraki boyamadan bir hafta öncesine kadar kullanılmalıdır.

Touche Chromatique'i ne sıklıkta uygulamalıyım?

Direkt Boyaların uzun süre kalıcı gücü sayesinde, homojen bir sonuç elde etmek ve saç tellerinde aşırı yüklemeye neden olmamak için haftada yalnızca bir uygulama gereklidir. Ortalama olarak her üç saç banyosunda bir kullanılmalıdır.

Touche Chromatique saç boyama sıklığını azaltmama yardımcı olur mu?

Touche Chromatique renk yansımalarını düzeltir, saç boy ve uçlarında saç boyasının parlak ve göz alıcı olmasını sağlar. Saç boyası yerine geçmez, iki boyama arasında saç renginizi canlı tutmanıza ve güzel saç dokusunu daha uzun süre korumanıza olanak tanır.

Touche Chromatique'i uygulamadan önce cildimde test etmem gerekir mi?

Cildiniz üzerinde test etmenize gerek yoktur. Touche Chromatique boya işlemi görmüş saçlara uygulanır. Yalnızca saç boy ve uçlarına uygulanmalı, saç derisine kesinlikle temas etmemelidir.

Touche Chromatique nasıl hazırlanır?

Touche Chromatique'i hazırlamak için mutlaka verilen malzemeleri kullanın (kase ve spatula).

 • Masque Chromatique'i spatula ile kaseye alarak işaret çizgisine kadar doldurun (15 mL).
 • Kasenin içindeki maskeye 10 pompa Touche Chromatique ekleyin.
 • Homojen bir yapı elde edinceye kadar karıştırın.
 • Saç banyosu uygulanmış ve havluyla kurutulmuş saçlara uygulayın (aşağıdaki uygulama kısmı ile kıyaslayın).

Neden iki ürünü karıştırmalıyım?

Karışım, Direkt Boyaların kusursuz konsantresini sunar ve Reflection maskelerinin hem renk düzeltme hem de bakım yapma yönünden benzersiz performanslarını temin eder: saç tellerinizin sağlamlığını korumak için pürüzsüzleştirici, taramaya yardımcı ve yumuşatıcı etkin maddeler sayesinde güzel bir saç dokusu edinilir.

Karışımı önceden hazırlamak mümkün mü?

Direkt Boyaların verimliliğini ve arzu edilen tonu sağlamak için Touche Chromatique mutlaka uygulamanın hemen öncesinde karıştırılmalıdır.

Touche Chromatique'i başka bir maske veya bakım ürünüyle karıştırarak kullanabilir miyim?

Touche Chromatique'i belirtilen maske ve bakım ürünlerinden başka bir ürünle kullanmanız tavsiye edilmez.
Chromatique Saç Bakım Kremi, Touche Chromatique ile birlikte kullanılabilir. Masque Chromatique'te olduğu gibi, aynı malzemeler kullanılmalı ve aynı bekletme süresi (5 dakika) ve karışım oranına uyulmalıdır. Direkt Boyalar yüksek performans sundukları için, Chromatique Saç Bakım Kremi ile haftada yalnızca bir kere uygulama yapılması gerekir.

Touche Chromatique'i doğrudan maske kavanozuna karıştırabilir miyim?

Touche Chromatique doğrudan maske kavanozuna karıştırılmamalıdır çünkü oran bozulacaktır ve doğru sonuç alınamayacaktır. Karışımdaki oran önerilen Touche Chromatique miktarından fazla olabilir. Diğer yandan, Direkt Boyalar verimliliklerinin korunması için ayrı bir pakette muhafaza edilmelidir.

Maskeye çok fazla Touche Chromatique eklersem ne olur?

Sonuç çok yoğun veya nötralizasyon fazla güçlü olacaktır. Ellerin boyanması riski yükselir. Önerilen oran, en iyi renk düzeltme ve bakım özelliklerini sunmak, doğal ve güzelliği vurgulayan bir sonuç vermek için test edilmiştir.

Maskeye yeteri kadar Touche Chromatique eklemezsem ne olur?

Sonuç yeteri kadar görünür olmayacaktır ve nötralizasyon performansının verimi düşecektir.

Touche Chromatique nasıl uygulanır?

 • Seçilen Reflection Saç Banyosu ile 2 saç banyosunun ardından saçlarınızı havluyla kurulayın
 • Karışımı boy ve uçlara eşit olarak uygulayın
 • 5 dakika etki etmesini bekleyin
 • Köpürterek iyice durulayın

Etki etmesi için ne kadar beklemeliyim?

Doğrudan Boyalar son derece yoğun ve verimli bir teknolojidir. Kusursuz bir sonuç için yalnızca 5 dakika boyunca bekletmek gerekmektedir.

Önerilen bekleme süresini aşarsam ne olur?

Uygulama süresini aşmak çok yoğun veya homojen olmayan sonuçlara sebep olabilir.

Touche Chromatique elleri boyar mı?

Touche Chromatique kullanım talimatlarını takip edildiğinde elleri boyamaz. Yasal merciler Touche Chromatique'e evde veya salonda dokunmak için eldiven kullanımının zorunlu olmadığını tasdik eder. Eğer Direkt Boyalar doğrudan elinize veya cildinize değerse hemen suyla yıkayın.

Touche Chromatique'i kuru saça uygularsam ne olur?

Touche Chromatique ıslak saçta daha etkilidir ve daha iyi emilir.  Kuru saç üzerinde uygulama homojen olmayan bir sonuca neden olabilir ve kullanılan ürün miktarını arttırır.

Touche Chromatique'i tek başına, Masque Chromatique olmadan uygularsam ne olur?

Touche Chromatique maske olmadan uygulanmamalıdır. Direkt Boyalar sebebiyle sonuç çok yoğun olacaktır. Maske saçları besler ve renge parlaklık sağlarken çok yönlü koruma da sunar.

Renk yansımaları çok yoğun oldu. Yoğunluğu nasıl azaltabilirim?

İçerikteki Direkt Boyalar saç banyosuyla giderilir. Eğer edinilen renk yansımaları çok yoğunsa kuru saçlara nötral bir saç banyosu uygulayın ve saç boylarına masaj yapın. Durulayın ve Masque Chromatique uygulayın.

Touche Chromatique'i doğal saça uygulayabilir miyim?

Touche Chromatique boyalı saçların rengini korumak ve bir rengi canlandırmak veya nötralize etmek için geliştirilmiştir. Doğal saç üzerindeki etkisi çok az olacaktır ve önerilmemektedir.

Touche Chromatique mevcut saç rengimi değiştirecek mi?

Touche Chromatique mevcut saç renginizi değiştirmez ancak solgunlaşmış rengi canlandırır ve/veya istenmeyen ton yansımalarını nötralize eder. En mükemmel sonuç için önerilen dozajı ve kullanım talimatlarını takip edin.

Touche Chromatique'i saç diplerine uygulayabilir miyim?

Touche Chromatique köklere uygulanmamalıdır. Gerekli durumlarda, karışımı köklere mümkün olduğu kadar yakın uygulamak için bir tarak kullanabilirsiniz.

Touche Chromatique bir sonraki saç boyası uygulamamın sonucunu değiştirecek mi?

Touche Chromatique bir sonraki saç boyası uygulamanızın sonucunu değiştirmeyecektir. Bazı durumlarda Touche Chromatique kullanımıyla saç uzaması aralığı artabilir.