Güçlü Saçlar için Lüks Bakım: Yıpranmış Saçları Kurtarmak için Etkili Rutinler

Güçlü saçlara sahip olmak, her bireyin öz güven ve güzellik hissiyatını olumlu etkiler. Peki, saçlarınıza hak ettiği lüks deneyimi sunmak için sizin bugüne dek attığınız adımlar neler? Çevresel faktörlerden tutun da bu noktada en masum görünen standart temizlik rutinine kadar pek çok faktör, saç tellerinde tahribata yol açarak kırık oluşumu, matlık ve elektriklenme gibi sorunların kaynağı olabilir. Bu içerikte, saç yıpranmasının nedenlerini tüm yönleriyle ele alacak ve Kérastase'ın saç hasarına karşı özel ürün serileriyle oluşturabileceğiniz en iyi bakım rutinlerini keşfedeceğiz. Öz güveniniz için dönüştürücü ve lüks bir adım atmaya hazır mısınız?

Isıyla Şekillendirme

Düzleştirici, maşa ve saç kurutma makinesi gibi elektronik şekillendiriciler saçtaki nem oranını azaltarak kuruluk ve hassasiyete yol açabilir. Bu durum, mat ve sert görünüm ile karakterize olan cansız saçlara yol açabileceği gibi saçın elastikiyet yeteneğini de olumsuz etkiler. Bu da saç kırılmalarını ve daha ciddi saç hasarlarını beraberinde getirebilmektedir. 

Kimyasal İşlemler

Boyalı saçlarda -daha doğrusu açık renklere geçiş için açıcı uygulanmış saçlarda- sağlıklı bir görünüm için ihtiyaç duyulan doğal yağ miktarı her koşulda azalır. Yapılan kimyasal işlemin yoğunluğu arttıkça daha da ciddileşebilen bu kayıp, saçın ideal nem seviyesini korumasını önlediği için cansızlık ve kırılma gibi saç hasarlarının başlıca sebepleri arasındadır. 

Sert Su

Saç yıkamak için tüm bireyler doğal olarak şehir içi dağıtım şebekelerinden gelen musluk suyunu kullanmaktadır. Musluk suyu, ambalajlı içme sularına kıyasla daha yüksek mineral oranına sahiptir ve minerallerin yüzdesi arttıkça suyun sertlik derecesi de artış gösterir. Özellikle sert sulardaki yüksek kalsiyum miktarı saç sağlığını tehdit eden bir unsurdur. Bu doğrultuda, sert suyun saça zararları kireçli olmasından çok içerdiği yüksek kalsiyum miktarından ileri gelir. Kalsiyum, saç tellerinin hem iç yapısında hem de yüzeyinde birikerek saçların zayıf, mat, sert ve kırılgan olmasına yol açabilmektedir.

Stres

Yoğun yıpranma belirtisi gösteren cansız saçların nedeni sadece saça dışarıdan temas eden somut faktörler değildir. Saç kırılması vb. hasarlar aynı zamanda kişinin stres seviyesiyle de ilişkilidir. Stres düzeyi arttıkça tıpkı cildin hassaslaşması ve solgun görünmesi gibi saçlarda da matlık, sertlik ve cansızlık gibi yıpranma belirtileri meydana gelebilir. 

Güneş Işınları

Güneşten gelen ultraviyole (UV) ışınları, tıpkı ciltte kuruluk ve leke oluşumu gibi yıpranmış saçların da altında yatan en önemli nedenlerden biridir. UV ışınları saçta nem kaybı başta olmak üzere birtakım olumsuz etkilere neden olarak saç tellerinin yapısal bütünlüğünü tehdit eder. Bu da saç diplerinde kuruluktan saç uçlarında kırık oluşumuna kadar pek çok saç hasarına sebebiyet verebilir. Özellikle açıcı ile açılmış saçlarda bu faktör daha ciddi sonuçlar doğurabilmektedir. 

Hava Kirliliği

Özellikle şehir atmosferinde, yoğun egzoz ve sigara dumanı ile birlikte havada bulunan ağır metaller saçın nefes almasını önleyebilir ve saç tellerinde birikebilir. Bu da saçların mat, kırılgan ve cansız görünmesine yol açabilmektedir. Özetle, kirli hava koşulları da saçın yıpranma nedenleri arasında önemli faktörlerden biridir. 

Kötü Beslenme

Bilindiği üzere saç hasarının nedenler hem dış hem de iç faktörler olabilmektedir. Tıpkı stres gibi iç faktörlerden bir diğeri ise kötü, yani dengesiz ve/veya yetersiz beslenmedir. Nitekim saç sağlığının korunması vücuda alınan besin öğeleriyle de doğrudan ilişkilidir. Özetle, saç onarımı ve güçlendirme hedefine yönelik doğru bir bakım rutini uygulamanın yanı sıra dengeli ve yeterli beslenmeye de dikkat edilmelidir. 

Première Concentré Décalcifiant Ultra Réparateur 

Première Concentré Décalcifiant Ultra Réparateur hasar görmüş ve yıpranmış saçlar için şampuan öncesi bakım konsantresi, yüzde 8 asit içeriğiyle saçtaki kalsiyum birikimini azaltarak yumuşaklık sağlar, parlaklığı artırır ve saça gerçek gücünü %99 yeniden kazandırır.*

 

*Instrumental test, Concentré décalcifiant ultra réparateur + Bain decalcifiant réparateur + Fondant fluidité réparateur ürünlerinin birlikte 5 uygulama sonrası

 

Première Bain Décalcifiant Réparateur 

Première Bain Décalcifiant Réparateur hasar görmüş ve yıpranmış saçlara özel şampuan, çift aşamalı onarım sunar.

 

 

Première Fondant Fluidité Réparateur 

Première Fondant Fluidité Réparateur yıpranmış saçlara özel hafif yapılı saç kremi, diğer Première saç bakım ürünleri gibi içerdiği sitrik asit ve glisin sayesinde saç tellerinin 7 kat daha pürüzsüz*, yüzde 82 daha parlak* ve yüzde 86 daha fazla nemli olmasını sağlar. 

*Instrumental test, Premiere Fondant Fluidité Réparateur ürünü uygulaması sonrası

Bain Force Architecte

Zayıflamış ve yıpranmış saçlar için tasarlanmış bir şampuandır. Günlük kullanıma uygun olan bu ürün saç tellerini yeniden yapılandırır ve gelecekte oluşabilecek hasarlara karşı korur.

Ciment Anti-Usure

Çimento Bakım Sütü zayıf ve yıpranmış saçlar için geliştirilmiş bir saç kremidir. Kırılma karşıtı etkisi saç tellerinin yeniden yapılanmasına yardımcı olarak daha güçlü ve daha dayanıklı olmalarını sağlar. 

Masque Force Architecte

Force Architecte Saç Maskesi zayıf ve yıpranmış saçlar için bakım maskesidir. İçten onarmak ve güçlendirmek için saç telinin özünü hedef alır.

 

Bain Lumière

Blond Absolu Bain Lumière sarı saç için şampuan, içerdiği hyaluronik asit ve edelweiss çiçeği ekstresi ile saçlardaki istenmeyen turuncu yansımaları nötrleyerek aydınlık bir görünüm, parlaklık ve nem sağlar. 

 

Cicaflash

Blond Absolu Cicaflash sarı saçlara özel saç kremi, hafif yapısına rağmen yoğun besleyici etkisiyle sarı saç bakımında derinlemesine nemlendirme, güç, dayanıklılık ve canlılık sağlar. Açıcıdan yıpranmış veya yıpranmaya yüz tutmuş saçları kırılma sorununa karşı korur.  

 

Cicaplasme

Blond Absolu Cicaplasme durulanmayan sarı saç serumu, 230°C'ye kadar ısı koruması sağlar ve saçların hem daha parlak hem de daha yumuşak bir hale gelmesine yardımcı olur.

 

 

Bain Riche Chroma Respect

Chroma Absolu Bain Riche Chroma Respect boyalı saçlar için sülfatsız şampuan, saçtaki renk pigmentlerini koruyarak nazik ve etkili bir temizlik sağlarken aynı zamanda besleyici bakım da yapar.  

Masque Chroma Filler

Her tür hassas veya hasar görmüş boyalı saçlar için geliştirilmiş, çoğunlukla orta ve kalın saçlar için uyarlanmış, zengin gözenek önleyici, dolgunlaştırıcı bir maskedir.

Serum Chroma Thermique

Tüm hassaslaşmış veya hasar görmüş boyalı saçlar için 230 ye kadar ısıdan koruyan bu serum, saç tellerini her türlü dış etkenden koruyarak saç renginin korunmasına yardımcı olur. 

Kérastase Uzmanlarından Yıpranma Karşıtı Saç Bakım Önerileri


Kérastase uzmanları ile sert ve kireçli sudan kaynaklanan yıpranmış saçlarınızı onarmaya ve canlandırmaya yönelik çözümleri keşfedin.
DAHA FAZLA BİLGİ

Saçınızın Mükemmel Halini Yeniden Keşfedin: Kérastase ile Mühürleme Sanatı

Arzu ettiğiniz saçlara ulaşmak için Kérastase saç bakım ürünleri ile mühürleme tekniğini keşfedin. Saçlarınızı güzellik ve canlılık şaheserine dönüştürmek için bu özel yolculuğa siz de hemen şimdi çıkın!


DAHA FAZLA BİLGİ

 

Kérastase ile Saçlarınıza Canlılık Katın: Bakımlı ve Sağlıklı Saçlar İçin Size Özel Rutinler

Yıpranmış saçlarınızı onararak canlandırmak için Kérastase'ın en etkili saç bakım rutinlerini keşfedin. Saçlarınızı bakım ve güzellikte yeni bir seviyeye taşımak için uzmanlarımızın saç bakım ipuçlarına ve lüks ürün önerilerine göz atın!

DAHA FAZLA BİLGİ