YIPRANMIŞ SAÇLAR: SUYUN GİZLİ TEHLİKELERİ

Sert şebeke suyunun içerisindeki kalsiyum mineralinin miktarı arttıkça saçlarda birtakım olumsuz etkilerin ortaya çıkması kaçınılmaz olabilir. Özellikle yoğun ısıl işlemler nedeniyle kurumuş, cansızlaşmış ve boyama işlemi için açılmış saçlarda, sert su kullanımından kaynaklı olarak kalsiyumun saça etkileri önemli bir tehdit oluşturabilmektedir. Peki, saçları sert sudan korumanın sırrı sizce ne olabilir? Cevap: Saçta biriken kalsiyumu azaltmak ve yeniden birikmesini önlemek! İşlem görmüş ve yıpranmış saç bakımının püf noktalarını öğrenerek saçlarınızın daha güçlü, parlak ve elastik bir yapıya kavuşmasını sağlamak için bilmeniz gereken tüm detaylar bu sayfada!

KATMAN 1 - AKTİVE ET

Sert suyun saça zararlarını önlemek için bakım rutininize önce Kérastase Première Concentré Décalcifiant Ultra Réparateur ile başlayın. Koleksiyonun temizleyici kahramanı olan bu şampuan öncesi bakım konsantresi, seride kullanılan özel asit bileşenlerini en yoğun oranda içerir. Hafif nemli saça uygulanmalı ve önerilen bekleme süresinin sonunda durulanmadan şampuan adımına geçilmelidir. 
 
Yüzde 3 sitrik asit ve yüzde 5 glisin içeren Kérastase Première Concentré Décalcifiant Ultra Réparateur kuru ve yıpranmış saçlar için şampuan öncesi bakım konsantresi, saçları sert sudan kaynaklı fazla kalsiyumdan arındırarak sertliği azaltır, parlaklığı artırır, saçın orijinal gücünün yüzde 99* oranında yeniden kazanılmasını sağlar ve saç kırılmalarını yüzde 93* oranında azaltır.

KATMAN 2 - TEMİZLEME

Sert su kullanımı nedeniyle kuruyan ve yıpranan saçlara onarıcı bakım yapan Kérastase Première Bain Décalcifiant Réparateur Şampuan'ı doğrudan Concentré'nin üzerine uygulayın. İhtiyaç duymanız halinde emülsiyon oluşturmak için saçlarınızı tekrar az miktarda ıslatabilirsiniz. 
 
Kérastase Première Bain Décalcifiant Réparateur onarıcı şampuanın krem dokusu ve dolgun köpüğü, saçtaki kalsiyum yükünü nazikçe temizler. Sunduğu çift etkili bakımla saçın ana yıpranma belirtileri arasında yer alan matlığı ve kırılmaları nötralize eder. Böylece yoğun oranda açıcı uygulanmış saçlar dahi fark edilir ölçüde daha sağlıklı, parlak ve yenilenmiş bir görünüme kavuşur.

Kérastase Uzmanlarından Yıpranma Karşıtı Saç Bakım Önerileri


Kérastase uzmanları ile sert ve kireçli sudan kaynaklanan yıpranmış saçlarınızı onarmaya ve canlandırmaya yönelik çözümleri keşfedin.
DAHA FAZLA BİLGİ

Saçınızın Mükemmel Halini Yeniden Keşfedin: Kérastase ile Mühürleme Sanatı

Arzu ettiğiniz saçlara ulaşmak için Kérastase saç bakım ürünleri ile mühürleme tekniğini keşfedin. Saçlarınızı güzellik ve canlılık şaheserine dönüştürmek için bu özel yolculuğa siz de hemen şimdi çıkın!


DAHA FAZLA BİLGİ

 

Kérastase ile Saçlarınıza Canlılık Katın: Bakımlı ve Sağlıklı Saçlar İçin Size Özel Rutinler

Yıpranmış saçlarınızı onararak canlandırmak için Kérastase'ın en etkili saç bakım rutinlerini keşfedin. Saçlarınızı bakım ve güzellikte yeni bir seviyeye taşımak için uzmanlarımızın saç bakım ipuçlarına ve lüks ürün önerilerine göz atın!

DAHA FAZLA BİLGİ